سمباد | مرجع رزرو تور های مسافرتی آژانس های مشهدسمباد | مرجع رزرو تور های مسافرتی آژانس های مشهد

قبلا عضو شده اید؟

سمباد | مرجع رزرو تور های مسافرتی آژانس های مشهدسمباد | مرجع رزرو تور های مسافرتی آژانس های مشهد
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

حساب کاربری ندارید؟

قوانین و مقررات

قوانین و شرایط عمومی

1- کلیه ی عملیات خرید و رزرو تور در این سایت مشمول قوانین جاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران و تجارت الکترونیک می باشد و خریدار بدینوسیله اظهار می نماید که از کلیه قوانین و مقررات زیر آگاهی کامل دارد.

2- مسئولیت هرگونه مغایرت در صحت اطلاعات مسافر ( نام ، نام خانوادگی، شماره ملی، تاریخ تولد، رده سنی، جنسیت و نشانی محل سکونت) بر عهده مسافر خواهد بود.

3- گردشگر نوزاد، کمتر از دوسال، گردشگر خردسال، بین دو تا دوازده سال، گردشگر بزرگسال، بیشتر از دوازده سال را شامل می باشد. لازم به توضیح است در صورت عدم دقت و اشتباه وارد نمودن رده سنی،به دلیل تفاوت نرخ، گردشگر پذیرش نخواهد شد.

4- تغییرات احتمالی از طریق تماس تلفنی و یا سامانه پیام کوتاه اطلاع داده می شود، لذا صحت شماره تلفن همراه و چک نمودن تلفن همراه بر عهده گردشگر است.

5- تور خریداری شده فقط به نام گردشگر ثبت شده در سیستم تعلق دارد و غیر قابل انتقال به غیر می باشد و در صورت عدم تطابق نام مسافر با کارت شناسایی، گردشگر پذیرش نخواهد شد.

 

7- در صورت بروز حادثه ای برای گردشگر در طول سفر بر اساس شرایط بیمه حوادث، گردشگر تحت پوشش بیمه سفر می باشد و حق استفاده از امکانات بیمه را دارد و در این خصوص سمباد هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

8- چنانچه گشت به حد نصاب مورد نظر نرسد،کارگزار مجاز به ابطال آن،اعلام به مسافر 48 ساعت قبل از تاریخ اجرای تور و استرداد وجوه دریافتی از مسافر می باشد.

9- در طول سفر،امکان دیر یا زود شدن ساعات صرف غذا،خواب و استراحت،کم و زیاد شدن مدت زمان پیمایش مسیر ها(با وسیله نقلیه و یا در راهپیمایی ها)با توجه به شرایط آب و هوایی، محیطی، محلی و یا حوادث غیر مترقبه وجود دارد.

10- در صورتی که مقامات انتظامی یا مسئولین محلی به هر دلیلی از ورود مسافر به مقصد ممانعت کنند، مسافر ملزم به تبعیت از دستورات بوده و هیچگونه مسئولیتی بر عهده کارگزار نخواهد بود.
تبصره 1: در صورت بروز این اتفاق، نماینده کارگزار (راهنما) در صورت داشتن زمان لازم، مجاز به جا به جایی سفر بوده و مسافر ملزم به تبعیت از راهنما خواهد بود.

11- در صورت بروز هر گونه اختلاف بین طرفین قرارداد، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرجع رسیدگی می باشد و آراء صادره مورد توافق طرفین خواهد بود.

12- حمل و استفاده از مواد و تجهیزات ممنوعه (شامل مواد مخدر، مشروبات الکی و …) که در قانون جرم شمرده می شود در سفر اکیدا ممنوع است.

 

اقامت 

– اختصاص اتاق یک و دو و… نفره به افراد هتل و نیز نحوه استقرار افراد در اقامتگاه بومی یا محیط های طبیعی غیر از هتل (کمپ، کلبه،خانه محلی)، بستگی به ترکیب نفرات تور و ظرفیت هتل یا خانه محلی دارد.امکان استفاده از چادر یا اتاق اختصاصی برای مسافر وجود ندارد.
تبصره 1: در اکثر هتل ها، تخت سوم در اتاق های 3 تخته از نوع سفری ( کف خواب ) و یا کاناپه تاشو بوده که موقتا در اتاق 2 تخته گذاشته می شود.
تبصره 2: ساعت تحویل اتاق های هتل به هنگام ورود ساعت 14 و تخلیه ساعت 12 ظهر بوده که مسافر موظف به رعایت آن می باشد. تحویل و تخلیه اتاق قبل و بعد از ساعات اعلام شده تابع قوانین هتل بوده و هزینه های احتمالی به عهده مسافر است.
تبصره 3: زمان لازم برای برپایی کمپ و جمع آوری آن مورد قبول مسافر می باشد.

2- استفاده از خدمات هتل از قبیل مواد خوراکی و نوشیدنی، خشک شویی و… تابع قوانین هتل بوده و هزینه های احتمالی بر عهده مسافر است.

تعهدات مسافر

1- مسئولیت نگهداری و مراقبت از فرزندان به عهده والدین بوده و در صورت مفقود شدن یا هرگونه کوتاهی از جانب مسافر هیچ نوع مسئولیتی متوجه کارگزار و راهنما نخواهد بود.

2- همراه داشتن شناسنامه عکس دار و کارت ملی در تمام سفر تور های داخلی الزامی است.

3- مسئولیت مراقبت از اموال و مدارک شخصی به عهده مسافر بوده و در صورت مفقود شدن آن هیچ نوع مسئولیتی متوجه کارگزار و راهنما نخواهد بود.

4- مسافر موظف است در ساعات اعلام شده در برنامه های گشت شرکت نموده و در صورت عدم حضور به موقع به هنگام حرکت تور، شخصا متعهد قبول مشکلات احتمالی و پرداخت هزینه های مربوطه جهت پیوستن به گروه و ادامه برنامه تور خواهد بود و کارگزار مربوطه هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

5- هزینه های اضافی و خارج از برنامه گشت به عهده مسافرین می باشد که لازم است در زمان اجرای گشت نسبت به پرداخت آن اقدام شود.

6- مسافر یا نماینده ایشان موظف است بر اساس سطح توانایی جسمی خود و همراهان در تور متناسب با سختی سفر، ثبت نام نماید و همچنین در صورت نیاز به مصرف هرگونه داروی تجویز شده از سوی پزشک و یا استفاده از تجهیزات پزشکی خاص، آنها را در طول سفر همراه داشته باشد و باید راهنمای سفر خود را قبل از سفر و به هنگام ثبت نام از این موضوع مطلع سازد.
تبصره 4 : هرگونه مشکلات و هزینه ناشی از عدم آمادگی جسمانی یا عدم آگاهی مسافر از وضعیت جسمانی خود و یا امراض احتمالی مسافر در طول سفر به عهده مسافر خواهد بود.

 

تعهدات کارگزار

1- کارگزار موظف است در گشت ها، از راهنمای مورد تایید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استفاده نماید.

2- در سفر های زمینی، اگر وسیله نقلیه به هر دلیلی و در هر قسمت از سفر از حرکت بازایستد،جایگزین وسیله نقلیه جدید و هرگونه هزینه دیگری که بابت تاخیر ایجاد شده است بر عهده کارگزار بوده و زمان لازم جهت تامین وسیله نقلیه جدید و تاخیر در اجرای سفر نیز مورد قبول مسافر است.و در صورت عدم موافقت مسافر، کلیه هزینه ها و مسئولیت جدا شدن از گروه جهت تامین وسیله نقلیه ایشان به عهده مسافر می باشد.

3- وسایل نقلیه اصلی و محلی به تناسب تعداد مسافران و نوع مسیر (آسفالت، خاکی، کوهستانی و…)به تشخیص کارگزار انتخاب می گردد و کارگزار موظف است قبل از سفر در خصوص نوع وسایل نقلیه در تارنمای خود اطلاع رسانی نماید.

4- کارگزار، بیمه حوادث گروهی و یا فردی را بر اساس نوع تور به صورت کامل در مورد مسافر اعمال نماید.
تبصره5 : در صورت بروز هرگونه حادثه ای در طول سفر، مسافر باید بر اساس شرایط بیمه تحت پوشش اقدام نماید.در این خصوص کارگزار همکاری لازم را به عمل خواهد آورد.
تبصره6 : در صورت بروز هر گونه حادثه که منجر به خسارت جسمانی در طول سفر گردد، مسافر خود موظف به پرداخت هزینه های امداد و نجات و درمان می باشد.
بدیهی است مسافر می تواند پس از طی مراحل قانونی و پزشکی با دریافت گزارش از کارگزار به شرکت بیمه مراجعه و طبق تعرفه های بیمه اقدام به دریافت خسارت نماید.درخصوص هزینه های درمانی مازاد بر بیمه هیچ گونه مسئولیتی متوجه کارگزار نخواهد بود.
تبصره7 : در صورت درخواست مسافر برای اعمال بیمه های تکمیلی، کارگزار باید با دریافت هزینه آن از مسافر، نسبت به صدور بیمه های درخواستی اقدام نماید.
تبصره8 : در صورتی که مسافر به هر دلیل جدا از برنامه سفر کارگزار به گروه ملحق و یا قبل از پایان سفر از گروه جدا شود، بیمه مسافر فقط از ابتدای الحاق وی به سفر و یا تا زمان انقصال وی از سفر معتبر بوده و فقط در مدت زمان حضوری وی در سفر اعمال خواهد شد و در خارج از این زمان کارگزار مسئولیتی در قبال بیمه مسافر نخواهد داشت.

 

نرخ و ابطال گشت ها توسط مسافر

1- درخواست انصراف از سفر باید به صورت حضوری در دفتر کارگزار، پر کردن فرم کنسلی در وب سایت سمباد، ارسال فکس و یا ایمیل توسط شخص مسافر و یا نماینده رسمی وی انجام شود. جریمه کنسل کردن تور طبق تبصره 11 از کل مبلغ گشت کسر و مابقی وجوه به مسافر پس از 48 ساعت از اتمام تور پرداخت خواهد شد.
تبصره9 : در ثبت نام گروهی فقط فردی که به نمایندگی از سوی مسافران اقدام به ثبت نام یا عقد قرارداد نموده مجاز به مراجعه به کارگزار جهت پیگیری،ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی می باشد و سایر مسافرین در این خصوص مجاز به مراجعه به کارگزار نمی باشد.
تبصره10 : جریمه کنسلی از قیمت نهایی شامل هر فرد ثبت نام شده محاسبه و کسر می گردد.
تبصره11 : از 6 تا 4 روز قبل از سفر 40% جریمه، از 3 تا 1 روز قبل از سفر 60% جریمه، از 24 ساعت قبل و یا عدم حضور مسافر 90% جریمه بابت ابطال به مسافر تعلق خواهد گرفت.
تبصره12 : در صورت کنسل کردن تور از سوی مسافر در سفر های نوروزی به هیچ عنوان مبلغی به مسافر استرداد نخواهد شد.

 

قوانین بین سمباد و آژانس

1-کارگزار برای ثبت تور، ملزم به پرکردن تمام فیلد های موجود اعم از ( هزینه تور، وعده های غذایی، نوع اتوبوس، ساعت رفت و برگشت، هزینه های مربوط به گردشگر و… )، می باشد.

2- ثبت هر نوع تور و پست در سایت که مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد، به عهده ی کارگزار می باشد.

3- هرگونه سوء استفاده از سمباد جرم محسوب می شود.

5- کارگزار موظف است تا تعداد ظرفیت برای ثبت نام گردشگر را کنترل کند و سمباد هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
تبصره 14 :

6- تنها آژانس های فعال و دارای مجوز بند ب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری میتوانند ثبت نام کنند.

7- سمباد، این حق را دارد که در هر زمان کلیه فعالیت‌های سایت را متوقف نموده و کلیه فرآیندهای سایت و فعالیت‌های مربوطه را به‌طور دائمی متوقف نماید و کارگزار حق اعتراضی نسبت به این امر را ندارد.
8- سمباد، مسئولیتی در قبال خرابی‌ها و یا عدم سرویس ‌دهی به دلیل اختلال در سرویس اینترنت و سایر زیرساخت های مورد نیاز ندارد.

9- به منظور بروز رسانی دوره‌ ای، این سایت ممکن است به طور موقت غیرقابل دسترس شود. در این شرایط کارگزار حق اعتراض ندارد.